Bizden Haberler
ALU & ART Dergisi Sayı 49 Ekim-Kasım 2017
“Çok Kısa Bir Zamanda, Birçok Sektör Liderinin Tercih Noktası Olacağız”

ELC Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Harun ELCUMAN gerçekleştirdiğimiz söyleşide daha çok genç olan markalarının, sektörde hızlı ve emin adımlar ile ilerlemekte olduğuna vurgu yaparak; “İnsan ve çevre duyarlılığımızı koruyarak mamul ve yarı mamul üretimimizden oluşan katma değeri ülke ekonomimize katabilmek, vazgeçilmez prensiplerimiz dendir” dedi.

Röportajımıza sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

1991 Kayseri doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunuyum. İş hayatına 40 yılı aşkın süredir metal sektöründe faaliyet gösteren aile şirketimizde Üretim Müdür Yardımcısı olarak başladım. Üniversite yıllarımdan beri hayalini kurduğum Alüminyum Ekstrüzyon Profil üretimine 2016 yılı Mayıs ayı itibari ile ELC Alüminyum A.Ș. firmasını kurarak başladım.

Firmanız faaliyetlerine ve rekabet noktasında sizi diğer markalardan ayıran öncü farklılıklarınıza vurgu yapar mısınız?

Daha çok genç olan ELC Alüminyum, sektöründe hızlı ve emin adımlar ile ilerlemektedir. Önceliğimiz olan müşteri memnuniyeti için gerekli tüm makine ve personel yatırımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tarafımızdan talep edilen tüm dizayn ve projeler için minimum maliyet, maksimum gereksinim çerçevesinde müşterilerimize sunmak ilk hedefimizdir.

Müşterilerinize hangi ürün ve çözüm alternatifleriniz le hizmet veriyorsunuz?

Standart profil taleplerine ek olarak; inşaat, solar, otomotiv, ısıtma ve soğutma sanayi, beyaz eşya, çelik kapı, mobilya vb. gibi birçok sektörde hizmet vermekteyiz. Ayrıca talep edilen her türlü özel kullanım amaçlı tüm mamul ve yarı mamul taleplerini de karşılamaktayız.

Üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz?

Mevcut makine parkurumuzda 5” ve 6” preslerimiz ile yıllık 6.000 ton alüminyum profil üretim hacmine sahibiz. Mevcut eloksal tesisimiz yıllık 2.800 ton Kapasitede hizmet vermektedir. Elektrostatik toz boya tesisimiz ile yıllık 1.200 ton boyalı profil talebini karşılaya bilmekteyiz. Polisaj ve satinaj uygulamaları yapılmaktadır. Ayrıca mekanik işlem tesisimiz ile profillerimize istenen işlemeler yapılmakta ve direk montaja hazır ürün gereksinimleriniz karşılanmaktadır.

Planlanan/hayata geçirilen yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Üretim hattımıza katacağımız 8” pres hattı için fizibilite çalışmalarımız devam etmekte. Yatırım startını verdiğimiz yeni eloksal tesisi yatırımımız ile yıllık 12.000 ton ve 8.500 mm eloksallı profil taleplerini karşılayabilecek kapasitede olacaktır. Ayrıca sarı eloksal ve inorganik eloksal talepleri için karşılanabilecektir. Elektrostatik toz boya tesisi yatırımımız da devam etmekte olup 8.000 mm boyalı profil taleplerine cevap verebileceğiz. Mekanik işlem atölyemize ise yeni işlem merkezleri ilavelerimiz olacaktır.

Markanızın gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, öncelik ve projelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Alanlarında tecrübeli ve sektör bilgisine sahip ekip arkadaşlarına sahibiz. Her geçen gün kullanım alanlarının genişlediği ve malzeme bakımından tercih sıralamasında yükselen alüminyum için, yüksek kalite standartlarında endüstriyel profil ihtiyacındaki talep boşluğunu doldurmak, firmamızın en öncelikli hedefidir. İnsan ve çevre duyarlılığımızı koruyarak mamul ve yarı mamul üretimimizden oluşan katma değeri; ülke ekonomimize katabilmek, vazgeçilmez prensiplerimizdendir.

Firmanızın gelecekteki hedefleri ve planları nelerdir?

Kurumsal ve kalite hedefleri olan ELC Alüminyum yatırımlarına hız kesmeden devam edecektir. İşletmesini geliştiren, yarattığı pozitif yaklaşımlar ile sektördeki yerini hızla sağlamlaştıran ELC Alüminyum, çok kısa bir zamanda birçok sektör liderinin tercih noktası olacaktır.


Diğer Haberler
       
ELC ALÜMİNYUM Sanayi ve Ticaret A.Ş © 2016, Tüm Hakları saklıdır.